Projekt Kino Polskie

Tak naprawdę to nie projekt, ale pewna idea projektu, który mógłby  być może powstać, mógłby być może przybrać roboczy tytuł Kino Polskie. W tym miejscu pragnę odnotować istnienie innych stron internetowych, tworzonych nie przez instytucje, do tego dedykowane, ale pasjonatów kina, a może też zainspirować kolejne osoby, do tworzenia i dzielenia się wiedzą. Bo gdzie – jeśli nie w Internecie, najlepiej się nią dzielić? 

Na pierwszym miejscu pragnę wymienić stronę poświęconą Mariuszowi Gorczyńskiemu, której twórca okazał wiele wsparcia i pomocy, przy odtwarzaniu strony poświęconej Wojciechowi Jerzemu Hasowi. Rafał Dajbor  – dziękuję.

MariuszGorczynski.pl   strona gromadzi nie tylko różnorakie informacje o aktorze, nie tylko podaje, gdzie można obejrzeć filmy, w których zagrał (analiza programu telewizyjnego, pokazy kinowe), ale również wypowiedzi ludzi, z którymi Gorczyński się na swojej drodze zawodowej spotykał. Autor strony zgromadził już 137 wypowiedzi na temat aktora i wygląda na to, że jeśli ktoś kiedykolwiek zetknął się z Gorczyńskim, to Dajbor wyciągnie go choćby spod ziemi, żeby przeprowadzić wywiad.  W oczach kolegów – podstrona, do które chętnie się wraca, bo cały czas się powiększa. 

 Kolejne strony – blog i forum skupiające pasjonatów kina polskiego. Forum robi wrażenie wielością wątków i ciekawostek dotyczących filmu rodzimej produkcji. Blog Forum Polskiego Kina – niestety strona już nie istnieje.

Forum Polskiego Kina – miejsce, które każdy kinomaniak powinien odwiedzić, pełno tu pasjonatów i znawców kina polskiego, warto obserwować i uczestniczyć w dyskusjach, a także skorzystać z pomocy forumowiczów, jeśli pamięta się tylko jedną scenę z filmu obejrzanego x lat temu, a chciałoby się wiedzieć co to było. 

Klub Miłośników Stawki – “Stawki większej niż życie” – kapitalna strona i profil na FB

Tej strony zapewne nie trzeba przedstawiać kinomanom: stare-kino.pl